[:en]

During the years a lot of foreign companies asked our support for their entry in the Polish market. These companies were motivated by different reasons: to increase their popularity among the Polish tourist professionals, diversify their clients or start new business in this Country or other goals. Each of these requires a specific approach to the market and tailored actions.

For consolidating a business relationship, short meetings with potential clients often are not enough, it’s needed a constant care that is often difficult to maintain from the country where the foreign companies are based. For this reason we have implemented other actions aimed at maintaining a constant contact among the business partners.

The promotional and communication packages

Now we have organized these actions in five packages of promotional and communication services: Basic, Standard, Plus, Top and Super Top, that allow our clients to be present for one year long on the Polish market of organized tourism.

Already the Basic package allows you to know the Polish tour operators interested in your product and in your country. In this way you can focus your communication only on the potential customers by avoiding „scattershot”, or worse, to send your messages to companies not interested in your product.

The other four packages offer different levels of support from our side. You can implement the commercial action in a completely autonomous way, or we can accompany you to the doors of the TOs or Incentive Houses or, finally, we can completely replace your company in the meetings. No limits from our side on these strategic decisions.

The price of these packages start form 200 euro of the basic package.

You are interested to know further info about the five promotional packages please contact

Mrs. Ewa Pac ewa.pac@outgoingpolandevents.pl

[:pl]

CORTINA, KRÓLOWA DOLOMITÓW

Cortina d’Ampezzo to małe miasteczko położone w Dolomitach, części Alp Wschodnich. Znajduje się w północno-wschodnich Włoszech, dwie godziny jazdy samochodem na północ od Wenecji i blisko granicy z Austrią.

Dzięki tysiącletniej historii i długiej tradycji jako miejscowość turystyczna Cortina d’Ampezzo czeka na świetlaną przyszłość dzięki Mistrzostwom Świata w narciarstwie alpejskim 2021 i Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w 2026 roku. Piękno Doliny Ampezzo przyciąga turystów z całego świata o każdej porze roku ze względu na otaczające ją majestatyczne szczyty: Dolomity, światowe dziedzictwo UNESCO.

DOLOMITY

W 2009 roku UNESCO ogłosiło Dolomity Światowym Dziedzictwem Naturalnym ze względu na ich wyjątkowe i monumentalne piękno. Cortina d’Ampezzo, Królowa Dolomitów, osadzona jest jak klejnot w koronie pośród tych wspaniałych szczytów.

 

TO CO NAJLEPSZE W ALPACH

Dolomia to nazwa szczególnego rodzaju skał dominujących w tym regionie. Unikalna mieszanka minerałów obecnych w skale nadaje górom specjalny lekki odcień, dlatego nazywane są również „jasnymi górami”. Jednak o zachodzie i wschodzie słońca Dolomity płoną promieniami słońca w widowisku kolorów od różowego do ognistej czerwieni. Jest to efekt słynnej Enrosadiry lub Alpenglow.

Cortina d’Ampezzo jest jedynym włoskim kurortem wchodzącym w skład prestiżowego europejskiego stowarzyszenia Best of the Alps, międzynarodowej pieczęci jakości zrzeszającej 12 najbardziej tradycyjnych i ekskluzywnych kurortów alpejskich cenionych za jakość swoich usług i udogodnień, podziwianych za ich kulturę, przyrodę i dziedzictwo środowiskowe.

Best of the Alps to symbol długiej tradycji hotelarskiej, która utorowała drogę zarówno zimowej, jak i letniej turystyce górskiej. W każdym z 12 miejsc piękno krajobrazu i wyjątkowość środowiska doskonale łączą się z wymogami współczesnej turystyki.

HISTORIA CORTINY

Historia Cortiny d’Ampezzo jest poruszona legendą i dramatem. Istnieją świadectwa starożytnych osad rzymskich, a także ślady barbarzyńców. Ze względu na strategiczne położenie geograficzne na jednym ze sposobów przekraczania Alp, Cortina była częścią Republiki Weneckiej, a następnie, przez 400 lat, cesarstwa austro-węgierskiego.

W połowie XIX wieku kolej dotarła do granic Cortiny, przyciągając pierwszych bogatych anglosaskich, niemieckich i rosyjskich podróżników, którzy odkryli tę piękną dolinę. Dzięki artykułom prasowym i przewodnikom napisanym przez pionierów alpinizmu Cortina d’Ampezzo była wkrótce znana na całym świecie. W ten sposób powstały pierwsze hotele i obiekty turystyczne, dzięki czemu Cortina d’Ampezzo stała się prawdziwą stolicą Dolomitów.

Będąc gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1956, pierwszych gier transmitowanych na żywo w telewizji, Cortina d’Ampezzo stała się prestiżową lokalizacją do uprawiania sportów zimowych i uprzywilejowaną sceną dla La Dolce Vita.

Dziś Cortina d’Ampezzo jest bardzo popularnym międzynarodową destynacją turystycznym i miejscem wielu międzynarodowych imprez sportowych. Sława Cortiny jako światowej klasy kurortu turystycznego jest wynikiem świadomego rozwoju z naciskiem na zachowanie jej naturalnych krajobrazów i środowiska.

LIFESTYLE

Przyjemność dla podniebienia

 Cortina d’Ampezzo to raj dla miłośników jedzenia i smakoszy, z licznymi doskonałymi restauracjami, wymagającą klientelą i kilkoma nagradzanymi szefami kuchni, którzy mogą zaspokoić nawet najbardziej wymagające podniebienia. Na lokalną kuchnię mają wpływ tradycje Veneto (Włochy) i Tyrolu (Austria). Miasto cieszy się również bliskością doliny Piave na południu i doliny Isarco na zachodzie, obu obszarów, w których produkuje się wspaniałe wina.

Cortina d’Ampezzo oferuje opcje odpowiadające wszystkim gustom. Od modnych winiarni i restauracji dla wymagających klientów po górskie farmy i tradycyjne schroniska, gdzie goście również posiadają szeroki wybór. Od wschodu do zachodu słońca, od śniadania do kolacji, możliwości są nieograniczone, zarówno w mieście, jak i w górach. Aperitivo przed kolacją to ugruntowana tradycja w Cortina d’Ampezzo. Nikt nie przegapi okazji, aby zrelaksować się z przyjaciółmi pod koniec dnia przy drinku, któremu towarzyszą przepyszne lokalne przysmaki.

Shopping

Cortina d’Ampezzo to raj miłośników zakupów. Corso Italia, deptak w sercu życia towarzyskiego Cortiny, to najlepsze miejsce dla tych, którzy lubią robić zakupy. Ekspozycje okienne najbardziej prestiżowych i ekskluzywnych marek na świecie, obok galerii sztuki, słynnych jubilerów, sklepów z antykami i warsztatów rzemieślniczych, oferują umiejętne połączenie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, od prac dawnych mistrzów po trendy najnowszych projektantów, aby zakupy sprostały wszystkim gustom.

W sklepach Cortiny d’Ampezzo przedmioty rzemieślnicze świadczą o autentycznej i oryginalnej ekspresji artystycznej miejscowych rzemieślników. Są to zarówno przedmioty dekoracyjne do domu i tradycyjne ręcznie robione kafle, jak i wyszukana biżuteria oraz produkty wykonane z alpejskich kwiatów. Podczas pobytu w Cortinie d’Ampezzo zalecamy poświęcić trochę czasu na odwiedzenie jednego ze sklepów lub warsztatów rzemieślniczych. Być może znajdziesz małą pamiątkę, która zabuerzesz do domu, aby przypomnieć o twoim pobycie w dolinie Ampezzo.

Jeśli chodzi o ubrania i akcesoria, można wybrać na pewno znajdziesz coś dla siebie po prostu spacerując po Corso Italia.

 

ZIMOWY RAJ

Cortina d’Ampezzo to prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych i oferuje narciarzom jedne z najbardziej zapierających dech w piersiach krajobrazów. Trzy obszary narciarskie w ośrodku połączone są bezpłatnym autobusem dla narciarzy i oferują 120 km tras zjazdowych ze sprzętem naśnieżającym, zapewniającym idealne warunki przez cały sezon. Stoki, wyciągi i urządzenia do naśnieżania przechodzą szereg ulepszeń na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie w 2021 r. I Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2026 r., Są to wydarzenia, które zmieniają Cortinę pod wieloma względami. Cortina d’Ampezzo jest częścią Dolomiti Superski, jednego z największych na świecie tras narciarskich z 1200 km tras zjazdowych w 12 regionach narciarskich, dostępnych za pomocą jednego karnetu narciarskiego.

Flagowy sport zimowy oferowany w Cortina d’Ampezzo, narciarstwo zjazdowe jest w samym centrum kurortu. Oprócz organizacji międzynarodowych wydarzeń, takich jak Puchar Świata Kobiet, Cortina d’Ampezzo może się pochwalić słynnymi trasami, które stały się międzynarodową historią narciarską, jak Olimpia w Tofane. Niemniej jednak zimą można doświadczyć wielu innych działań, od adrenaliny po bardziej relaksujące opcje: od alpinizmu po sankach w świetle księżyca po kolacji w górskiej chacie, od nordic walking w parku przyrody po rakiety śnieżne w środku lasy.

LETNIE WIBRACJE

LETNIE WIBRACJE

Latem Cortina jest idealnym miejscem dla turystów pieszych, wspinaczy i rowerzystów górskich, wspieranych przez wysokiej jakości udogodnienia i usługi. Miłośnicy MTB mogą wyrazić swoją miłość do jazdy na rowerze po setkach kilometrów oznakowanych szlaków we wspaniałej scenerii Dolomitów. Jeśli dodamy do tego hotele rowerowe z usługami na zamówienie, dedykowanymi instruktorami, transferami, mapami rowerowymi i Dolomiti SuperSummer Bike Pass do wyciągów, otrzymujemy przepis na idealne wakacje na rowerze!

Niezapomniane emocje możesz przyniesie trasa Via Ferrata, ponieważ Cortina jest destynacją o największej liczbie Via Ferratas w Dolomitach. Dla najbardziej doświadczonych jest wiele możliwości wspinaczki sportowej i alpejskiej, a także nowe centrum wspinaczki halowej.

Cortina jest idealnym miejscem do uprawiania wielu innych sportów: tenis wewnętrzny i zewnętrzny; golf na malowniczym 9-dołkowym polu; wędrówki lub bieganie po sieci szlaków zanurzonych w naturze i pięknych sceneriach; jazda na łyżwach, nawet w lecie; jazda konna, kanioning i wiele innych.

[:]