[:pl]Park jaskiniowy Postojna – Slovenia[:]

[:pl]

Park Jaskiniowy Postojna to miejsce dwóch słynnych atrakcji – Jaskini Postojna oraz Zamku Predjama, ale znaleźć tu można także kilka innych ciekawych miejsc, tj. podziemne ZOO, będące domem zwierząt jaskiniowych, oraz Kras Jaskiniowy EXPO – interaktywną wystawę form krasowych. W sercu parku otworzyliśmy w pełni odrestaurowany, 4-gwiazdkowy hotel Jama, położony w miejscu doskonałym dla osób zmierzających w głąb Słowenii lub jako miejsce przystankowe po drodze do Chorwacji czy Włoch. W parku znajduje się kilka restauracji serwujących różną kuchnię dla konkretnych potrzeb gości, którzy mogą zarówno zjeść coś lekkiego przed odjazdem, jak i raczyć się obiadem utrzymanym w klimacie średniowiecznym z użyciem kostiumów oraz cieszyć muzyką na żywo.

Obejmujemy szczególną opieką grupy szkolne, dla których możemy przygotować specjalny program odpowiadający ich programowi nauczania.

 

Firma:                                                                 Postojna Cave

Miasto:                                                               Postojna

Państwo:                                                            Słowenia

Telefon:                                                              +386 00386 5 7000 189

Email:                                                                 nerlisa.osmicevic@postojnska-jama.eu

Strona internetowa:                                       www.postojnska-jama.eu

osoba kontaktowa:                                     Nerlisa Osmičević

Jaskinia Postojna

Jaskinia Postojna od dwustu lat przyciąga rzesze turystów z całego świata. Jest to najbardziej znana jaskinia na świecie. Stanowi także największą atrakcję turystyczna w Słowenii i jest jedną z najważniejszych form krasowych na naszej planecie. Jest to jedyne miejsce na świecie gdzie podziemia można przemierzać kolejką elektryczną i z bliska podziwiać królestwo najpopularniejszego ich mieszkańca – odmieńca jaskiniowego.

Niesamowita sieć tuneli, przejść, korytarzy oraz chodników, zdumiewająca różnorodność form krasowych, a także łatwy dostęp to bez wątpienia kluczowe przyczyny takiej popularności tej jaskini oraz znacznej liczby turystów. Zwiedzanie dostępne jest w języku angielskim, niemieckim, włoskim oraz słoweńskim, ale posiadamy także audio-przewodniki w 17 różnych językach, w tym język polski. W roku 2018 świętujemy 200-tną rocznicę odkrycia Jaskini Postojna, dlatego jest to wyjątkowy czas, aby nas odwiedzić!

 

Zamek Predjama

 

W pobliżu Jaskini Postojna króluje Zamek Predjama, zlokalizowany w sielskiej wiosce Predjama. Malowniczy, wspaniały, wyzywający i tajemniczy zamek o ponad 800-letniej historii znajduje się po środku 123-metrowego klifu. Dodatkowo romantyczny nastrój tworzy urocza rzeka Lokva, która znika w podziemiach, głęboko pod zamkiem.

Jako jedyny zachowany zamek w jaskini w Europie (widnieje w Księdze Rekordów Guinessa w kategorii największych zamków w jaskini na świecie), Zamek Predjama przedstawia wyjątkowe techniki budowlane oraz udowadnia przedsiębiorczość średniowiecznego ludu, który znalazł bezpieczną przystań tuż przy wejściu do jaskini. W trakcie oblężenia, które miało miejsce w XV wieku, zamek stanowił schronienie dla okrytego złą sławą władcy – predjamskiego Erazma. Legenda o odważnym baronie Erazmie, niepokonanym do momentu zdrady przez jednego z jego służących wciąż pozostaje w pamięci ludzi, inspiruje i przyciąga jak nigdy wcześniej. To właśnie bezpieczne położenie zamku pomogło odważnemu rycerzowi skutecznie odpierać ataki najeźdźców przez ponad rok. Polskie audio-przewodniki są dostępne również dla Zamku Predjama.

 

Hotel Jama****

W pełni odrestaurowany Hotel Jama, znajdujących się w sercu Parku Jaskiniowego Postojna bez wątpienia będzie doskonałym wyborem dla turystów zwiedzających dwie najbardziej znane atrakcje turystyczne: Jaskinię Postojna oraz Zamek Predjama. 80 pokoi dla par/2 osób lub pokoje sąsiadujące z przyległą łazienką zapewnią pełen komfort oraz odpoczynek zarówno dla odwiedzających, którzy zatrzymują się w Postojnej na jedną noc oraz tych, którzy zdecydują się spędzić tu dłuższe wakacje. Lokalizacja hotelu w pobliżu światowej sławy dziedzictwa, ale jednocześnie w samym środku przyrody stanowi doskonałą okazję spacerów w otoczeniu zachowanym w nienaruszonym stanie a także jako świetny punkt wypadowy do Lublany, Bled, wybrzeża Słowenii, Triestu, a nawet Wenecji.

www.postojnska-jama.eu

[:]